top of page

ספוטלייט מעצב - קום איל פוקום איל פו הוא בית אופנה ישראלי אשר הוקם ב-1987 על ידי סיביל גולדפיינר וקרול גודין, ומתמחה באופנה אורבנית לצד עיצובים קלאסים שיישארו בארונך שנים רבות. במהלך השנים שמו לב במותג לתופעה בה לקוחות רבות חוות דימוי גוף שלילי וממעטות להסתכל במראה (כתוצאה מהדיכוי הפטריאכלי של החברה המודרנית), ולכן החל משנת 2000 אנחנו מקדמות נושאים פמינסטיים באופן מוצהר בכל אחת מהקולקציות והקמפיינים שלנו.

מהן האג׳נדות שאתן נוהגות לקדם ומה מנחה אתכן בבחירה שלהן?

אנחנו בראש ובראשונה מאמינות בנשים ומה שמנחה אותנו – האמונה בקידום נשים בחברה הישראלית. שיפור מצבן הכלכלי של הנשים באמצעות פיתוח וטיפוח תודעה פמיניסטית. העמקת מודעות הנשים לזכויותיהן ולמעמדן כפרטים וכציבור, כך אנו מאמינות, תוביל בעקיפין לחיזוק כוחן הכלכלי.

למה לדעתכן הקשר בין אג׳נדה ומותג מסחרי נתפס לעיתים כציני?

אנחנו משקיעות מחשבה רבה בתקשורת השיווקית ובמערכת הקשרים ההדדית עם הלקוחות שלנו. כל כרטיס ברכה שנשלח לקראת יום-הולדת, כל מכתב, קטלוג או מודעה, נעשים בהקפדה גדולה ועם הרבה מחשבה וכבוד. זוהי מערכת יחסים המבוססת על הקשבה, תשומת לב ורצון אמיתי לממש את החזון. נשים ממועדון הלקוחות שלנו שמלוות אותנו שנים הפכו לחברות של מנהלות החנויות אותן הן פוקדות ומחכות בשקיקה לכל קולקציה חדשה – עם ובלי האג'נדה שעומדת מאחוריה פשוט כי הן אוהבות את הגישה ואת הבגדים. האג'נדה שלנו היא לא אג'נדה "נעימה" או "סקסית", היא אמיתית וכואבת ולא תמיד נעים ללקוח פוטנציאלי לחבר אותה למותג בגדים, לחווית קנייה ולשופינג משחרר ואולי כאן יש אי

הלימה לפעמים.לא פעם נשים שחושבות שאם זה חברתי זה צריך להיות גם במחיר חברתי-נגיש (אולי לא זול אבל בהכרח לא יקר) - מה דעתכן על תפיסה זו?

אנחנו מייצרות ומשווקות פריטים עשויים מחומרים איכותיים, בדים עמידים ועיצובים מושקעים וחכמים. אנחנו מאמינות שפריט איכותי, ילווה אותך לאורך שנים וישמש אותך ללא הבלאי שכולנו מכירות מרשתות אופנה מהירות וזולות. כמובן שזה לא מתאים לכל אחת, הבחירה היא בידי הלקוחה בסופו של יום ואנחנו מכבדות אותה. לנו חשוב להבהיר שאנחנו מאמינות ב- SLOW FASHION ובפריטים שמרכיבים יחד לאורך שנים מלתחה חכמה. בקיצור - BUY LESS, CHOOSE WELL.

למה לדעתכן, למרות הקושי, חשוב שמותג מסחרי יקדם אג׳נדות חברתיות?

בעינינו זה בלתי נמנע לקחת אחריות. בלב התפיסה שלנו כחברה עומדת הקשבה לסביבה, גמישות והתאמה, יצירת השראה, קשר בין עיצוב, אמנות, מוזיקה תוך קיום קשר עם ולמען הקהילה. למשל השנה תהיה שנת העשור שלנו לפרויקט מעבירות, פרויקט בו פעמיים בשנה אנחנו מבקשות מלקוחותינו לתרום פריט כלשהו (בגד, חזיה, סדין, נעליים..) ומהפריטים שנתרמים אנחנו יוצרות באמצעות אמן או יוצר מוצר חדש שכל ההכנסות ממכירותו הולכות לעמותה נבחרת לקידום נשים. עכשיו הצטרפו למאבק נגד גירוש הפליטים מאפריקה ונמכור בחודשים הקרובים חולצות שמכירתן תלך לעמותת א.ס.ף. אלו הדברים שמניעים אותנו בסופו של יום והם התמצית של העשייה שלנו - לחבר בין אופנה, לקוחותינו והקהילה בה אנחנו חיות ופועלות.

댓글


Featured Posts
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page